VoIP (ang. Voice over Internet Protocol) – technologia umożliwiająca przesyłanie dźwięku rozmowy za pomocą łączy internetowych lub dedykowanych sieci wykorzystujących protokół IP. Dane przesyłane są przy użyciu protokołu IP, co pozwala wykluczyć niepotrzebne „połączenie ciągłe” i np. wymianę informacji gdy rozmówcy milczą co pozwala ograniczyć użycie łączy. Doskonale sprawdza się jako medium do realizacji połączeń przychodzących i wychodzących w firmach i instytucjach, gdzie ruch telefoniczny jest duży.

Dostarczymy Państwu numerację miejską z dopasowaną do każdej lokalizacji w kraju. Z łatwością zarezerwujemy ciągłą pulę numerów

Dzięki możliowści zastosowania zwykłych aparatów analogowych jako numerów wewnętrznych pod centralą obsługującą VoIP nie narażają się Państwo na szkodliwe działanie telefonów komórkowych. Zwiększa to bezpieczeństwo oraz komfort - dzięki zarządzaniu przez centralę telefoniczną możemy dokładnie określić co ma się dziać w danych godzinach z połączeniami przychodzącymi, zarządzać uprawnieniami realizacji połączeń wychodzących.

VoIP posiada także możliwość dokładnej diagnostyki co pozwala na szybkie i proste dbanie o jakość.

Dlaczego VoIP

Rozwiązania w technologii VoIP są bardzo łatwo skalowalne. Ilość jednoczesnych rozmów nie jest tak ograniczona jak w liniach ISDN oraz analogowych. Na jednym numerze możesz przyjąć kilka, kilkanaście, kilkaset połączeń. Wszystko jest zależne od urządzeń oraz ilości osób gotowych rozmawiać.
Dzięki możliwości dopasowania kodowania dźwięku do przepustowości łączy dostępnych w danej lokalizacji oraz do ilości jednoczesnych połączeń łatwo jest zachować albo nawet podnieść jakość transmisji głosu, nie generując przy tym dodatkowych kosztów.
Nie musisz już utrzymywać drogich łączy abonamentowych. Nie potrzebujesz już ISDN ani linii miejskich analogowych. Brak abonamentów za utrzymanie linii pozostawia wymierną korzyść finansową. W technologii VoIP rozliczane są tylko połączenia zrealizowane.

VoIP w liczbach

Skalowalność
99%
Niezawodność
99%
Jakość
100%
Przystępność
100%